czwartek, 21 stycznia 2016

Domowe sposoby na kaca

Zaraz po przebudzeniu leczenie kaca powinno wyglądać następująco. Swoje pierwsze kroki po wstaniu z łóżka skieruj w do łazienki, aby wziąć prysznic lub kąpiel. Kąpiel postawi Cię na nogi, natomiast czysta skóra lepiej oddycha i czujemy się lepiej. Musisz pić dużo niegazowanej wody mineralnej lub jakiś izotonik w celu szybszego nawodnieni tkanek. Poranna kawa pomoże na ból głowy, natomiast sok pomidorowy dobrze wpłynie na nasze nerwy. Picie soków soki owocowych przyspiesza spalanie alkoholu.
Gdy czujesz się naprawdę źle wtedy najlepsze na kaca jest zastosowanie klina, czyli użycie nie dużej ilości rozcieńczonego alkoholu, który unormuje procesy komórkowe. Musisz się zmusić do jedzenia i spożyć np. jajecznicę lub rosół, które to wzmocnią twój organizm dostarczając niezbędnych substancji. Uwaga na leki, które to mogą bardziej podrażniać żołądek osłabiony już spożywaniem alkoholu. Dobrze zrobi spacer i odpowiednie dotlenienie organizmu, co wpłynie na zmniejszenie bólu głowy.

Domowy sposób na kaca: kwas z buraków
Kwas buraczany, czyli sok z kiszonych buraków, dostarcza niezbędnych witamin i minerałów i rewelacyjnie zwalcza toksyny z organizmu. Aby szybko pozbyć się kaca, wypijaj pół szklanki kwasu z buraków 2-3 razy dziennie. Dobrze jest wypić również szklankę soku z buraka.

Domowy sposoby na kaca: sok z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków
Moim zdaniem najlepsze na kaca jest picie soku z kiszonej kapusty, który to jest doskonałym produktem zawierającym dużo witamin i minerałów (zawiera szczególnie dużo witaminy C, z grupy B oraz minerały: potas, żelazo i wapń), Po spożyciu w szybki sposób uzupełniamy brak witamin i niezbędnych minerałów, które zostały usunięte z organizmu przez alkohol. Drugą ważną cechą tego soku jest zawartość dobrych bakterii, które naprawiają florę bakteryjną jelit i usuwają toksyny z organizmu.

Domowy sposób na kaca: sok z pomidorów
Jednym z objawów kaca są drgawki ciała i nierówna praca serca. Odpowiada za to alkohol, który usuwa potas - pierwiastek, który m.in. normalizuje napięcie mięśni, komórki nerwowe i stabilizuje rytm serca. Wypijaj sok pomidorowy, aby uzupełnić braki tego minerału oraz innych.

Domowe sposoby na kaca: rumianek i mięta
Mięta i rumianek doskonale sprawdza się w przypadku mdłości i ociężałości głowy. Na kaca również jest zalecany napar z piołunu. Wypijaj herbatki z rumianku i mięty 2 razy dziennie.

Domowy sposób na kaca: miód naturalny
Miód, zawiera fruktozę, która podkręca metabolizm i potęguje proces usuwania toksyn z zatrutego alkoholem organizmu. Dodaj łyżkę miodu do szklanki wody z cytryną i pij 2 razy dziennie.

Domowy sposób na kaca: szparagi
Naukowcy potwierdzili, że szparagi, które zawierają aminokwasy i minerały łagodzą kaca. Warto zjeść przed spożywaniem alkoholu, aby zabezpieczyć wątrobę przed toksynami.
Domowy sposób na kaca: nalewka lecznicza

Nalewka lecznicza jest kolejnym sposobem na walkę z kacem. Wystarczy kupić w aptece nalewkę leczniczą Sober i zapomnieć o kacu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz